17. listopadu 2019  
Klíčové vlastnosti DotNetNuke

DotNetNuke je k dispozi pouze na DotNetNuke.com. Aby bylo možné jej stáhnout, je nutné se registrovat na této doméně. Poté je odeslán verifikační kód na poskytnutou emailovou adresu a ten je pak použitý pro první přihlášení na stránkách DotNetNuke.com.Po přihlášení si uživatel může zdarma stáhnout systém DotNetNuke.

Jakmile je software stažen a nainstalován, pak uživatelé mohou okamžitě začít s plnou správou a vytvářením různých internetových a intranetových webových systémů. To je proto, že DotNetNuke poskytuje všechny klíčové vlastnosti a nástroje vyžadované ke správě a údržbě projektů s tím, že dává administátorovi kompletní kontrolu nad obsahem, vzhledem, správou uživatelů a bezpečností jeho systémů.

Během několika minut po stažení a nainstalování systému DotNetNuke, mohou uživatelé bez jakýchkoliv programátorských znalostí poskládat z jednotlivých stavebních částí svůj vlastní a originální webový projekt. Mohou vytvářet nové stránky s vlastním obsahem použitím předvytvořených modulů jako je oznamení (Announcements), diskuze (Discussions), události (Events), FAQ (FAQs), připomínky návštěvníků (Feedback), obrázky (Image) a další. Kromě toho mohou vytvářet také uživatelské role, posílat hromadné emaily a definovat zabezpečené části systému přístupné pouze oprávněným uživatelům. Dokonce mohou nastavit a spravovat reklamní kampaně, upravit si vzhled celého projektu a nebo registrovat svůj webový projekt do internetových vyhledávačů. Klíčové vlastnosti: Celkový přehled

Jednoduchá instalace a správa. DotNetNuke je postaven na moderní technologii Microsoft ASP.NET s podporou pro různé databázové systémy.

Zcela flixibilní a škálovatelný.  DotNetNuke je vhodný pro různé typy projektů – od nejmenších webových stránek až po největší korporátní aplikace. Internetové a intranetové systémy mohou být vytvořeny pouze s využitím vestavených funkčních prvků v DotNetNuke a nebo mohou být rozšířeny za pomocí nástrojů a produktů třetích stran.

Jasně licencovaný pod licenčním ujednáním typu BSD.  DotNetNuke může být snadno využitý a libovolně upravovaný, a to jak pro soukromé, tak pro komerční použití, aniž by bylo nutné se obávat a řešit složité licenční náležitosti a vystavovat se tím možným postihům.

Kontinuálně vyvíjený systém na základě jeho použití po celém světě.  DotNetNuke je založen na myšlenkách open source, což dovoluje programátorům a webmasterům číst, distribuovat a modifikovat zdrojové kódy a tím přispívat k rychlému vývoji tohoto software. Protože open source model kombinuje role koncových uživatelů s vývojáři, tak díky tomu připomínky koncových uživatelů vedou k velmi rychlým úpravám a zdokonalením.

Jednoduše instalovatelný a spravovatelný.  DotNetNuke podporuje běh více portálů na jedné instalaci.  Divides administrative options betweennn host level and individual portal level.  Allows administrators to manage any number of sites, each with their own look and identity, all off of one hosting account.

Bezpečnost je prioritou.  DotNetNuke klade velký důraz na kontrolu a validace, šifrování a sledování potencionálně možných ohrožení. Bezpečnost se také stala jednou z nejlepších referencí systému DotNetNuke, kdy tým tohoto projektu spolupracoval na nekterých bezpečnostních rozšířeních ASP.NET 2.0.

Snadno upravitelný.  DotNetNuke se dá snadno upravit podle Vašich požadavků, kdy změny je možné provádět na všech úrovních systému – od základních stylů jako je nastavení fontů, barvy a nebo odrážek až po celkový vzhled v podobě vzhledů a témat.  Nové vzhledy a kontejnery pro moduly mohou být snadno aplikovány na celý portál bez jakýchkoliv důsledků na samotný obsah Vaší webové aplikace.

Plně lokalizovaný.  Vestavěné vícejazyčné mutace umožňují administrátorům po celém světě, aby mohli DotNetNuke intuitivně používat a spravovat bez jazykových omezení. Kromě toho systém je již dnes lokalizován do mnoha světových jazyků a tím je možné jej zpřístupnit prakticky komukoliv, aniž by musel být omezen znalostí toho kterého jazyka.

Intuitivní uživatelské rozhraní .  DotNetNuke byl navržen tak, aby uživatelům zjednodušil všechny prvky správy jejich projektů. Průvodci, ikony s nápovědou a velmi dobře promyšlené uživatelské rozhraní poskytují komplexní přístup k usnadnění použití tohoto produktu.

Snadno dostupná podpora široké DotNetNuke komunity.  DotNetNuke je podporovaný jeho hlavním vývojovým týmem a také mezinárodní komunitou uživatelů. Diskuzní skupiny a fóra, portály s články a síť firem specializujících se na podporu a vývoj komponent pro DotNetNuke jsou k dispozici na dosah ruky. Kromě toho firma Microsoft tento produkt podporuje na mnoha konferencích, kde je možné vidět mnoho prezentací týkajících se různých oblastí kolem DotNetNuke.

  Vytiskout  
     
Copyright 2005-2007 DotNetHosting.cz