Sunday, November 17, 2019  
 -  Login 
Moduly v DotNetNuke

Moduly jsou stavební kameny, které představují určitou funkcionalitu poskytovanou uživateli, jako je seznam osobních kontaktů, kalendář událostí nebo výpis oznámení. DotNetNuke portal nabízí 27 standardní modulů, kdy každý je navržen s ohledem na vytváření obvyklých typů webových aplikací a portálů.   Obvykle několik modulů je seskupeno na záložce pro vytváření webových stránek.  Moduly mohou být přidávány, editovány, mazány, obnovovány a přesouvány v rámci záložky a nebo na jinou záložku. Kromě těchto standardních modulů je zde mnoho modulů poskytovaných zdarma a vytvořených komunitou kolem systému DotNetNuke, stejně tak jako mnoho komerčních a profesionálních modulů nabízených profesionálním .net programátorům a provozovatelům webových aplikací vyžadujících nejvyšší kvalitu.

Account LogIn
Modul „Account LogIn“ umožňuje, aby se uživatelé přihlašovali do systému.

Announcements
Modul „Announcements“ produkuje seznam jednoduchých textových oznámení, která se skládají z titulku a krátkého popisu.

Banners
Proužková reklama je spravována pomocí záložky Správce > Dodavatelé a nebo na záložce Host > Vendors. Může zvolit počet reklamních proužků, které se mají zobrazit.

 

Blog

Umožňuje uživatelům vést vlastní blog.

Contacts
Zobrazuje kontaktní infromace o skupině uživatelů, například o projektovém týmu.

Discussions
Zobrazuje skupinu zpráv zaslaných k určitému specifickému tématu.

Documents
Zobrazuje seznam dokumentů včetně odkazů k jejich procházení a možnosti jejich stažení.

Events
Zobrazuje seznam nadcházejících událostí včetně času a místa. Kromě toho seznam událostí může být zobrazen také v podobě kalendáře.

FAQs
Modul „FAQs“ umožňuje spravovat seznam často kladených otázek (Frequently Asked Questions) a jejich odpovědí.

Feedback
Modul „Feedback“ umožňuje návstěvníkům posílat zprávy administrátorovi webového projektu a nebo portálu. Pokud je již uživatel přihlášen, pak jeho uživatelské jméno bude automaticky spojeno s formulářem a zprávou.

Forum
Forum umožňuje uživatelům zasílát dotazy, odpovídat na ně, či vést diskuzi.

 

Gallery
Umožňuje zobrazování a správu obrázků.

 

Help
Modul pro správu nápovědy.

 

IFrame
IFrame je vlastností prohlížeče Internet Explorer, který umožňuje zobrazovat obsah jiné webové stránky v rámci vnitrního okna (frame) na Vaší stránce.

Image
Zobrazuje obrázek. Modul jednoduše odkazuje na obrázek a to jak relativní tak absolutní URL, takže obrázek nemusí být uložen v rámci webového projektu.

Links
Tento modul zobrazuje seznam hypertextových odkazů na libovolnou záložku, obrázek a nebo soubor ve Vašem webovém projektu; a nebo na soubor, obrázek a nebo webovou stránku v rámci jiného webového projektu.

 

Media
Tento modul spravuje a zobrazuje obrázky, videa, přehrává audio stopy a mnohem více....

News Feed (RSS)
Zobrazuje sadu zpráv (news feed) ve Vašem webovém projektu. Sada zpráv poskytuje Vašim uživatelům aktuální a tématicky zaměřené zprávy z různých oblastí.

 

Reports
Tento modul umožňuje prohlížet data v DotNetNuke databázi.

 

Repository
Tento modul sopravuje seznam souborů ke stažení. K dispozici jsou i komentáře a hodnocení souborů.

Search
Nastavitelné vyhledávání může být nakonfigurováno k vyhledávání v jednom a nebo více standardních modulech.

Survey
Modul Survey umožňuje Vašim uživatelům, aby se mohli účastnit online anket a průzkumů. Výsledky anket jsou zobrazovány jako proužkový graf včetně počtu jednotlivých respondentů.

Text/HTML
Umožnuje navrhnout vzhled pomocí vizuálního editoru a nebo vkládat html kód. Kromě toho obsahuje galerii všech Vámi nahraných obrázků.

User Accounts
Modul „User Account“ umožňuje registrovaným uživatelům přidávat, editovat a aktualizovat jejich údaje v uživatelských účtech. Správa uživatelů je zde také k dispozici.

User Defined Table
Modul „User Defined Table“ umožňuje vytvářet vlastní datové tabulky pro formátování tabulkových informací.  Povšimněte si, že kliknutím na záhlaví se data přetřídí v pořadí A-Z nebo Z-A.

UsersOnline
Modul zobrazuje  statistiku uživatelů: kdo je online, kdo se zaregistroval jako poslední, kolik má web registrovaných uživatelů apod.

XML/XSL
Tento modul zobrazuje výsledek XML/XSL transformace. XML a XSL soubory jsou identifikovány pomocí jejich UNC cesty v atributech xmlsrc a xslsrc tohoto modulu.

  Print  
     
Copyright 2005-2007 DotNetHosting.cz